Relacja z warsztatów „Działamy w Internecie -tajniki prawa e-commerce”

24 czerwca 2014 r. w przyjemnych wnętrzach biura Poznańskiego Business Linku odbyły się warsztatu prawa e-commerce.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Magdy Judejko www.twojregulamin.pl, współorganizatorki wydarzenia, która powitała gości, a następnie omówiła najważniejsze kwestie dotyczące regulaminów stron internetowych wraz z omówieniem zmian prawa, które już weszły w życie w Państwach UE, a do prawa RP wejdą wraz z nową ustawą o prawach konsumenta, na początku 2015 r.

Następnie rozdany Uczestnikom został wzór regulaminu i na jego podstawie udzielane zostały praktyczne wskazówki w jaki sposób redagować postanowienia dokumentu, tak aby nie zawierał on klauzul niedozwolonych oraz wskazane zostały najczęstsze błędy popełniane przez przedsiębiorców kopiujących od siebie wzajemnie treści regulaminów. Wśród materiałów Uczestnicy otrzymali również print screen przygotowany przez Platformę dla Sklepów Internetowych www.sote.pl, ukazujący gdzie i w jaki sposób należy umieścić odpowiednie informacje na stronie www sklepu internetowego, które przewiduje nowelizacja ustawy.


fot. Łukasz Puchalski

Kolejnym prelegentem był Michał Zajdowicz właściciel www.pharos.pl, który omówił na przykładach kwestie dotyczące obowiązków przedsiębiorców internetowych wobec Generalnego Inspektora ds. Ochrony Danych Osobowych.

_MG_0008
fot. Łukasz Puchalski

Prowadzący rozwiał również wątpliwości Uczestników zadających pytania dotyczące Polityki Plików Cookies oraz rozdał wzory dokumentów Polityki Bezpieczeństwa i Instrukcji Obsługi Danych Informatycznych.


fot. Łukasz Puchalski

Wojciech Szymczak w sposób bardzo przystępny, opierając się na swojej praktyce, opowiedział o kwestiach dotyczących ochrony praw autorskich w działalności e-commerce.

Prowadzący rozwiał wszelkie wątpliwości przedstawiając mity jakie krążą na forach internetowych o możliwościach wykorzystywania praw autorskich na stronach internetowych oraz odpowiedział na wiele pytań, które nurtowały Uczestników.
Dość trudne zagadnienia prawne zostały przedstawione w sposób na tyle przystępny, że wszyscy Uczestnicy zdecydowali się rozwiązać test wiedzy, a ponad to uzyskali ponad 80% punktów co uprawniało organizatorów do wydania Certyfikatów. Uczestnicy mieli również dodatkowe pytania i zadawali je w ramach Punktu Konsultacyjnego www.twojregulamin.pl.

Dyrektor AIP Poznań Zuzanna Kaniewska, poprowadziła Networking polegający na speed datingu, dzięki czemu Uczestnicy poznali się wzajemnie i nawiązały się nowe i mamy nadzieje owocne na przyszłość relacje biznesowe.


fot. Łukasz Puchalski

Więcej o wydarzeniu na http://warsztaty-dzialamywinternecie.evenea.pl/.

Kolejna edycja warsztatów „Działamy w Internecie” ruszy już na jesień 2014 r. Zapraszamy serdecznie!